پیام رئیس کنگره

هشتمین کنگره دو سالانه انجمن روان شناسی ایران با تاکید بر روان شناسی تروما با محور های فعلی بسیار متعدد و مهم و سخنرانی ها و کارگاه های متعدد از روز چهارشنبه 26 آبان ماه  تا روز جمعه 28 آبان ماه 1400 برگزار خواهد شد. همانطور که توجه می فرمایید با توجه به شرایط فعلی ایران و جهان تروما موضوع روز و مشکل مطرح در این زمانه است و برپایی کنگره هایی با این محور به دانسته های همه ما در این مورد خواهد افزود.

از برنامه های مهم دیگر این کنگره هشتم انجمن روان شناسی ایران اهدا دو سالانه جایزه دکتر سیاسی به پنج پایان نامه برجسته دکتری در رشته های مختلف روان شناسی است که برای دومین بار با همکاری خانواده محترم دکتر علی اکبر سیاسی و انجمن انجام می پذیرد.

انجمن روان شناسی ایران مفتخر است که علی رغم مشکلات امروزه و تمامی محدودیت ها هشتمین کنگره دو سالانه را به موقع و بدون تاخیر برپا دارد. آرزوی من این بود که این کنگره همانند کنگره های دیگر انجمن به طور حضوری با تجمع تعداد پر شماری از همکاران گرامی صورت می گرفت و من قلباً از دیدار همکاران بیشتر مشعوف می شدم و مسلماً سایر همکاران هم چنین وضعیتی را ترجیح می دادند . امیدواریم پس از رفع این مصیبت نهمین کنگره ،پرشور،گرم و صمیمانه با حضور همه شما گرامیان و دوستداران انجمن تشکیل شود.کنگره هشتم بنا بر ضرورت روزگار عمدتاً بصورت غیر حضوری برگزار می شود اما امیدواریم به اصطلاح از این "دورهمی" لذت ببریم و البته لذت بیشتر را موکول می کنیم به کنگره نهم که امیدواریم پس از رفع این مشکل به موقع در سال 1402 برقرار باشد.

ابتدا می باید از همکاران انجمن که داوطلبانه و بزرگوارانه مسئولیت اداره و انجام چنین امر خطیری را پذیرفته اند و در مدتی نزدیک به یک سال تا زمان برگزاری کنگره فعالانه و صادقانه به انجام تمهیدات لازم برای برپایی کنگره می پردازند از طرف انجمن و خودم از سویدای قلبم تشکر کنم.

تعداد بسیاری از مراکز مهم کشوری اعم از علمی و غیر آن، یاور و مددکار انجمن هستند که جا دارد انجمن روان شناسی ایران از این مراکز و مسئولان محترم آنها تشکر عمیق و سپاس صمیمانه خود را ابراز دارد.

در پایان به استحضار اعضاء گرامی انجمن و همه ی دوستداران آن می رساند که انجمن روان شناسی ایران سال هاست که در میان حدود 450 انجمن وابسته به وزارت علوم حائز رتبه A بوده است و در سال 1398 حائز برترین رتبه یعنی +A شد.

با آرزوی روزهایی سرشار از سلامت و شادکامی برای همه همکاران گرامی

دکتر رضا زمانی

رئیس کنگره